Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zaprasza do współpracy

Wspieramy działania z zakresu kooperacji międzynarodowej. Udzielamy informacji na temat polskiej polityki zagranicznej, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz członkostwa w UE.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie powstał w kwietniu 2013 r. przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Ma on za zadanie przybliżenie społeczności regionu Warmii i Mazur priorytetów polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy między: Ministerstwem Spraw Zagranicznych, samorządem i organizacjami pozarządowymi.

Cel realizowany będzie poprzez:

• animowanie i inicjowanie w Regionie działań z zakresu współpracy międzynarodowe;
  • koordynowanie inicjatyw z zakresu polityki zagranicznej podejmowanych w Regionie przez instytucje publiczne i organizacje pozarządowe;
  • zbieranie i aktualizowanie informacji o podmiotach realizujących działania polityki zagranicznej;
  • prowadzenia działalności informacyjnej i edukacyjnej dla społeczności regionu w kwestiach dotyczących UE i polskiej polityki zagranicznej;
  • prowadzenie ośrodka, w którym będą udostępniane materiały, opracowania i publikacje o tematyce związanej z polską polityką zagraniczną, a konsultanci będą udzielać informacji na tematy związane z polską polityką zagraniczną, w tym dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej oraz członkostwa Polski w UE.

Kogo zapraszamy do współpracy?

• uczniów, studentów;  jednostki edukacyjne;
  • przedsiębiorców;
  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • instytucje otoczenia biznesu;
  • organizacje pozarządowe;
  • osoby zainteresowane polską polityką zagraniczną, w tym dotyczących UE.

Dlaczego warto z nami współpracować?

• dostarczamy bezpłatne informacje dotyczące polskiej polityki zagranicznej, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz umiędzynarodowienia;
  • edukujemy, organizujemy lekcje, spotkania, szkolenia, dni otwarte o tematyce międzynarodowej;
  • udostępniamy nasze zbiory biblioteczne oraz prasę zagraniczną;pomagamy nawiązywać współpracę regionalnych instytucji z zagranicznymi partnerami na wszystkich płaszczyznach;
  • szukamy partnerów za granicą, upowszechniamy informacje o projektach;
  • wspieramy organizację międzynarodowych wydarzeń w regionie oraz ich promocję.

KONTAKT:
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie