Relacja z I Mazurskiego Biegu Sylwestrowego

Gdzie w ostatnich dniach można było zobaczyć biegającą choinkę, mumię, diabła, żołnierza i Elvisa Presley’a? Oczywiście na I Mazurskim Biegu Sylwestrowym! Ta wyjątkowa impreza odbyła się 29 grudnia w Mazurskim Siedlisku Kruklin, koło Giżycka. Na starcie stanęło blisko 150 miłośników biegania z całej Polski. Pomysłowość uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Urocza biedronka, zbiegli więźniowie, księża, zwierzęta hodowlane różnej maści, postacie z bajek, śmierć, Zorro – to tylko część barwnego korowodu biegaczy, przemierzającego malowniczą trasę o długości ok. 10km.

Mazurski Bieg Sylwestrowy był doskonałą okazją dla wszystkich tych, którzy w okresie świąteczno – sylwestrowym postanowili rozprawić się z nadmiarem kalorii. Niezależnie od czasu oraz miejsca na mecie, każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal oraz butelkę okolicznościowego szampana.

Oczekiwanie na dekorację uprzyjemniło wszystkim wspólne ognisko w staropolskim stylu oraz degustacja zdrowych produktów piekarni Karmelek.

Organizatorzy docenili kreatywność uczestników, wręczając sześciu najlepiej przebranym biegaczom bony na sprzęt sportowy ufundowane przez Sklep Biegowy. W konkursach o tematyce sportowej nagrodami były gadżety oraz książki o tematyce biegowej wydawnictwa Galaktyka. Nagrodzono też najliczniejsze drużyny. Okazałe puchary trafiły do klubów: BiegamBoLubię Wydminy, Klub Biegacza Mrągowo oraz Łowcy Przygód Gołdap.

Imprezę poprowadzili Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski z radiowej „Trójki”. Honorowym patronem I Mazurskiego Biegu Sylwestrowego był Starosta Giżycki, pan Mirosław Drzażdżewski, który dzielnie kibicował i osobiście gratulował wszystkim uczestnikom biegu. Impreza była współorganizowana przez Powiat Giżycki.

„Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować biegaczom, za wspólnie spędzony czas. My bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że wszyscy wyjeżdżali z Mazurskiego Siedliska Kruklin w szampańskich nastrojach. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i niezliczonych kilometrów w 2014 roku. Do zobaczenia na starcie II Mazurskiego Biegu Sylwestrowego!” – Beata Pokrzywińska i Bartek Osior.

Fot. Archiwum prywatne