Konferencja „Przychodzi Parkinson do lekarza” – grant Powiatu

IMG_18752 czerwca br. w giżyckiej Ekomarinie odbyła się konferencja edukacyjna pt. „Przychodzi Parkinson do lekarza” zorganizowana przez Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany” oraz „Szpital Giżycki”. Konferencja została zorganizowana z okazji 5-lecia Stowarzyszenia „Tulipany”, 200-lecia opisania choroby Parkinsona oraz kampanii społecznej na rzecz refundacji terapii infuzyjnych.

Podczas konferencji omawiano objawy choroby Parkinsona, diagnostykę, leczenie, rehabilitację, sytuację chorych na choroba Parkinsona w Polsce, dostępność leczenia i rehabilitacji, przedstawiono także cele kampanii społecznej na rzecz refundacji terapii infuzyjnych oraz zebrano podpisy pod petycją wystosowaną do Ministra Zdrowia.

Na zakończenie odbył się koncert zespołu „Czerwony Tulipan” oraz uroczyste podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju stowarzyszenia.

Zadanie pn. Konferencja edukacyjna „Przychodzi Parkinson do lekarza” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.