Relacja z konferencji dotyczącej autyzmu

27 kwietnia br. w Sali Bankietowej Biłas & Synowie odbyła się IV Konferencja „Autyzm – diagnoza i co dalej…?”. Konferencję zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku oraz Fundacja Centrum Doradztwa i Rozwoju Osobistego z Giżycka.

Prelegenci oraz omawiane tematy:

  • DZIECKO Z ASD W SZKOLE – SYTUACJA DZIECKA, RODZICÓW, NAUCZYCIELI – Prof. Ewa Pisula – psycholog, pracownik naukowy na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca.
  • AUTYZM – ZABURZENIE SPEKTRUM AUTYZMU.MOC DIAGNOZY I CO DALEJ? – Prof. Jacek Błeszyński – pedagog specjalny, pracownik naukowy, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • UCZEŃ Z ASPERGEREM W SZKOLE PONADPODSTAWOWEJ – Ewa Zduniak – psycholog specjalizująca się w seksuologii.
  • „AUTYZM OD PODSZEWKI” – Monika Kożuchowska-Dojlido – Wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu o/Białymstoku, mama dwójki dzieci z autyzmem.
  • SYTUACJA EDUKACYJNA I TERAPEUTYCZNA DZIECI Z AUTYZMEM W ANGLII. ANALIZA PORÓWNAWCZA – Magda Borek – logopeda, terapeuta behawioralny w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olsztynie.
  • ROLA PSA W ŻYCIU DZIECKA Z AUTYZMEM – Ewa Kuźnicka – pedagog specjalny, dogoterapeuta i nie tylko.
  • POKONYWANIE BARIER KOMUNIKACYJNYCH U OSÓB Z ASD – Andrzej Cwaliński – Wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczego dla Dzieci i Młodzieży ze spektrum autyzmu w Białymstoku.

W konferencji uczestniczyło ponad 150 osób z różnych placówek z województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, można było zapoznać się z fachową literaturą dotyczącą tematyki autyzmu. Podczas przerwy uczestnicy mieli możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami w pracy z osobą z autyzmem, zarówno z prelegentami jak i ze specjalistami z innych placówek.

 

Zadanie pn. Konferencja pn. „Autyzm – diagnoza i co dalej?… IV” jest współfinansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.