Relacja z konferencji pt. ,,Jak dbać o zdrowie psychiczne we współczesnym świecie”

20 października br. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku zorganizowało konferencję pt. ,,Jak dbać o zdrowie psychiczne we współczesnym świecie”. Konferencja była doskonałą okazją do zatrzymania się i refleksji nad własnym podejściem do zdrowia psychicznego. Kiedy umysł jest radosny, ciału trudniej zachorować. Zależność ta została pokazana podczas wystąpień prelegentów.
Pani Izabela Malinowska psycholog kliniczny uświadomiła uczestników, że choroby somatyczne mogą przyczynić się do depresji i odwrotnie.
Relacje, element, który jest arcyważny dla dobrostanu psychicznego. Doceniany, a może bardziej zauważany w ostatnich latach.
O wadze relacji rodzinnych mówiła Pani Paulina Pupiałło- psycholog, psychoterapeuta.
Pani Małgorzata Czopińska – dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, lider projektów, inspirowała do refleksji jak atmosfera środowiska zawodowego przyczynia się do kondycji psychicznej pracowników.
Wpływ stylu życia i korelacji ze zdrowiem psychicznym został przedstawiony przez Panie psycholożki Agnieszkę Olszewską i Karolinę Muśnicką. Pani Agnieszka zwróciła uwagę na podejście do problemów i jak sobie z nimi radzić. Pani Karolina pokazała że sen, aktywność, medytacja to istotne elementy w utrzymaniu zdrowia psychicznego.
Aktywność uczestników podczas konferencji pokazuje, że temat jest ważny i warto podejmować działania budujące świadomość rangi. Dziękujemy prelegentom za podzielenie się swoim czasem i wiedzą.

 

Źródło informacji: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku