Relacja z Młodzieżowego Festiwalu Kultury

19 września br. Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku zorganizował Młodzieżowy Festiwal Kultury. W tym sezonie zaprezentowano jednocześnie ujawniające się talenty oraz przeprowadzono warsztaty aktywizujące w zakresie: teatru ruchu z elementami pantomimy i rękodzieła polegającego na zdobieniu metodą mixmediową oraz florystyki i pielęgnacji roślin domowych. Przegląd zyskał rangę międzynarodową. Gościliśmy bowiem 56 osobową reprezentację Alytuskiego Młodzieżowego Centrum Kultury (AJC), którego podopieczne zaprezentowały bogaty program artystyczny oraz wspólnie z polską młodzieżą wzięły udział we wszystkich formach warsztatowych.
Na scenie Giżyckiego Centrum Kultury wystąpiły zespoły i soliści: Zespół PASJA oraz zespół muzyczny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Grupa tańca współczesnego VAKARĖ i Studio wokalne duetu Bel Canto (AJC), Zespól teatralny „Chłopaki z Elektryka”, Karolina Dulemba i Alicja Grodzicka z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz reprezentujące Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych Natalia Palmi i Wiktoria Bartoszko.
W warsztatach aktywizujących udział wzięła 30 osobowa międzynarodowa grupa składająca się z przedstawicielek AJC oraz szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Giżycki.

Ich rezultaty możemy podziwiać na załączonych zdjęciach i filmie:

Wieloletnią tradycją samorządu powiatu giżyckiego jest wspieranie udziału dzieci i młodzieży w wydarzeniach kulturalnych. Na przestrzeni minionych lat działo się to między innym poprzez organizowanie przeglądów działalności artystycznej w szkołach czy warsztatów mających na celu rozwijanie i doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie wiedzy adekwatnej do procesów twórczych (teatr, taniec, plastyka, śpiew, fotografika i film).