Relacja z regat w Gdyni

W dniach 18-20.05.2012 r. giżyccy żeglarze z MBSW wzięli udział w regatach o Puchar YKP Gdynia – III eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy i I eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęło 145 zawodników. Regaty odbywały się przy słabym wietrze i krótkiej nieregularnej fali. Odbyło się tylko 5 wyścigów, ponieważ w ostatni dzień zabrakło wiatru. Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Trójka dostała się na OOM już na pierwszej eliminacji. Najlepiej pożeglowała Julia Szmit, która zajęła 11 miejsce, zaraz za nią Filip Szmit- 17 miejsce i Kinga Łozak 21 miejsce. Wojtek Klimaszewski zajął 49 miejsce, Michał Strupiński 75 miejsce i Wiktoria Gubin 140 miejsce.

W rankingu po trzech eliminacjach Kinga Łozak zajmuje 14 lokatę! Aby pojechać na Mistrzostwa Europy trzeba znaleźć się w pierwszej dwunastce, także wszystko możliwe. Ostatnia eliminacja już za dwa tygodnie w Łebie.