Relacja z Regionalnego Balu Andrzejkowego dla Osób Niepełnosprawnych

Bal w Suwałkach! Autokar pełen uroczych uczestniczek i eleganckich uczestników wyruszył z rana do Suwałk, by wziąć udział w XIII Regionalnym Balu Andrzejkowym Dla Osób Niepełnosprawnych „Czary mary – zmieniamy świat na weselszy”.

17 listopada 2022 r. z udziałem ponad 400 uczestników z 23 placówek, domów samopomocy, szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, stowarzyszeń i domów seniora  oraz warsztatów terapii zajęciowej z obszaru województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego uczestniczyło w 13 Regionalnym Balu Andrzejkowym Osób z Niepełnosprawnością pod nazwą „Czary mary zmieniamy świat na weselszy”. Na spotkanie dotarli dyrektorzy, kierownicy, opiekunowie, rodzice i podopieczni. m.in. z: Augustowa, Giżycka, Grajewa, Łomży, Olecka, Sejn, Białej Wody, Brodu Nowego, Kowal Oleckich, Lipniaka, Wronek i Suwałk. Spotkanie odbyło się po 2 letniej przerwie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się sponsorzy w osobach szefów prywatnych firm, oraz przedstawiciele instytucji i zakładów pracy.

Organizatorem balu było Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach.

Bal rozpoczęty został polonezem, w którym uczestniczyły wszystkie przybyłe osoby. Podczas spotkania odbyło się szereg elementów o charakterze rekreacyjnym i zabawowym. Uczestnicy tańczyli i śpiewali do muzyki DJ’a oraz zespołu Keys, Mister Night i Densi oraz wzięli udział w loterii fantowej i konkursach, a także skorzystali z fotobudki i spróbowali wyrobów kulinarnych.

13. edycja Balu Andrzejkowego odbyła się na 2 tygodnie przed Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Giżycku,