Relacja z Targów Edukacyjnych Szkół Wyższych

DSC0811023 marca br. w Giżycku w sali konferencyjnej Biłas i Synowie odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Wyższych. Inicjatorem organizacji targów była pani Ewa Ksepka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku. Ponad 600 uczniów z Giżycka, Węgorzewa, Ełku, Mrągowa i innych powiatów z subregionu ełckiego mogło zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną przybyłych uczelni.

Prezentowały się uczelnie z Gdyni, Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Suwałk, Elbląga, Ełku i Giżycka. Zainteresowani pracą w służbach mundurowych mogli dowiedzieć się jak zostać żołnierzem zawodowym lub strażakiem omijając uczelnie. Dla tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji co do swojej przyszłości zawodowej czekało stoisko z komputerowymi testami kariery. Uczniowie uczestniczyli także w wykładach prowadzonych przez panią Martę Buczyńską ,,Młodzież na współczesnym rynku pracy”. Były to pierwsze w regionie Targi Edukacyjne Szkół Wyższych na tak dużą skalę.

Patronat nad Targami objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Starosta Giżycki. Patronat medialny Radio Zet Gold, Radio 5 oraz Gazeta Olsztyńska.