Relacja z Targów Pracy i Kariery

5 czerwca br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku odbyły się Targi Pracy i Kariery pn. „Zaplanuj z nami swoją przyszłość” pod Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego oraz Starosty Giżyckiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

„ZAPLANUJ Z NAMI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ” –  RELACJA Z TARGÓW PRACY I KARIERY  W GIŻYCKU

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Giżycku, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Kętrzynie, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku oraz wieloletni Partner OHP – Centrum Kształcenia, Ustawicznego, Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku 5 czerwca br.  zorganizowali Targi Pracy i Kariery pod hasłem ,,Zaplanuj z nami swoją przyszłość”. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Starosty Giżyckiego miało miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku przy ulicy Kościuszki 16. Giżyckie targi były jedną z wielu inicjatyw edukacyjnych odbywających się na terenie województwa warmińsko – mazurskiego w ramach projektu ,,OHP jako realizator usług rynku pracy’’. Zaproszonych gości powitali Pan Marek Obrębski Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Olsztynie, Pan Mirosław Dariusz Drzażdżewski Starosta Giżycki oraz Pani Elżbieta Kolczyńska Koordynator z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Bezrobotnych „Jesteś – My” w Giżycku, którzy jednogłośnie podkreślali jak ważne jest świadczenie młodzieży profesjonalnej pomocy w rozwoju edukacyjno-zawodowym, czego świetnym przykładem jest inicjatywa OHP. Atrakcjami targów był występ grupy tanecznej „Na Wyższym Levelu”, pokaz udzielania pierwszej pomocy, możliwość skorzystania z usług profesjonalnych wizażystek oraz stylistek fryzur. W ramach targów przeprowadzono również finał II edycji gry miejskiej ,,Kariera w Giżycku’’, w której wzięły udział 3-osobowe drużyny z czterech giżyckich szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy tej propagującej przedsiębiorczość zabawy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Giżycku oraz  Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę OHP. W programie imprezy znalazły się ponadto warsztaty „Moja kariera w moich rękach!”, które poprowadził p. Daniel Czapiewski, doradca zawodowy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Olsztyna.

Osoby uczące się, bezrobotne i poszukujące zatrudnienia licznie gromadziły się przy stoiskach lokalnych pracodawców oraz z powiatów: kętrzyńskiego, ełckiego, szczycieńskiego, olsztyńskiego, a także instytucji rynku pracy. Oferty pracy dotyczyły następujących stanowisk: barman – kelner, kucharz, pomoc kuchenna, stróż – ochroniarz, asystent kierownika, kierownik biura, kierownik sklepu spożywczo – przemysłowego, kierownik stacji paliw, sprzedawca, księgowy, doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji, doradca klienta, fryzjer, stolarz, kierowca autobusu, monter kotłów, operator produkcji, elektryk, robotnik transportu, ratownik WOPR, pracownik biurowy, policjant, wolontariusz (praca w administracji, pomoc przy organizacji imprez, szkoleń) oraz ofert stażowych: sekretarka i sprzedawca. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Giżycku prowadziła nabór do służby zawodowej w korpusie szeregowych i podoficerów, Narodowych Sił Rezerwowych, służby przygotowawczej. Odwiedzający targi gimnazjaliści zapoznawali się z ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, zaś osoby pełnoletnie z ofertą szkół dla dorosłych i ośrodków szkoleniowych.

Była też okazja, aby skorzystać z porad ekspertów z zakresu pośrednictwa  pracy i doradztwa zawodowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska Ochotniczych Hufców Pracy – Punktu Pośrednictwa Pracy w Giżycku i Kętrzynie, Młodzieżowego Centrum Kariery w Giżycku oraz Młodzieżowego Biura Pracy w Olsztynie.

Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy z PPP OHP w Giżycku serdecznie dziękuje za owocną współpracę i uczestnictwo w Targach Pracy i Kariery: Powiatowemu Urzędowi Pracy z  Giżycka, Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. z Olsztyna, Firmie SAVCOM z Ełku, Firmie AVIVA z Ełku,  Agencji Pracy Tymczasowej  Randstad Sp. z o.o. z Kętrzyna, Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi z Kętrzyna, Agencji Zatrudnienia CONSTAN’S GROUP ze Szczytna, Komendzie Powiatowej Policji z Giżycka, Wojskowej Komendzie Uzupełnień z Giżycka, Centrum Organizacji Pozarządowych z Giżycka, Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Bezrobotnych „Jesteś-My” z Giżycka oraz wszystkim Wolontariuszom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji Giżyckich Targów.  

Marta Buczyńska, doradca zawodowy MCK OHP  składa podziękowania  placówkom edukacyjnym i szkoleniowym biorącym udział w przedsięwzięciu: Zespołowi Szkół Zawodowych w Giżycku, Zespołowi Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, Zespołowi Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, Środowiskowemu Hufcowi Pracy w Giżycku, Centrum Edukacji ZDZ w Kętrzynie, Ośrodkowi Kształcenia Zawodowego w Giżycku, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku, Centrum Szkoleniowemu „Edukacja” w Giżycku, I i II Liceum Ogólnokształcącemu w Giżycku oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Giżycku, a także patronom honorowym i medialnym przedsięwzięcia.

 

Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Giżycko powstały przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Autorkami tekstu są: Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy, Marta Buczyńska doradca zawodowy.

Autorami zdjęć są: Marta Buczyńska doradca zawodowy, Kamila Gaińska redaktor Portalu Powiatu Giżyckiego, Daniel Czapiewski doradca zawodowy.