Relacja z Turnieju Piłki Nożnej „Zostańmy Mistrzami”

W minioną sobotę, 29 marca na hali sportowej Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu  w Giżycku odbył się II Regionalny Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego„Zostańmy Mistrzami”. W imprezie wzięło udział 9 drużyn z placówek opiekuńczo – wychowawczych Warmii i Mazur. W ich skład wchodzili wychowankowie w wieku od 10 do 17 lat.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 pokazem tańca breakdance, zaprezentowanym przez grupę NO STRESS CREW z Giżycka, w której skład wchodziła dwójka podopiecznych giżyckiej placówki: Weronika Beperszcz i Dawid Beperszcz, a zakończyła około godz. 15.00 oficjalnym wręczeniem nagród przez fundatorów.

Łącznie rozegrano 25 meczy. W finale zmierzyły się drużyny: „BŁĘKITNI PASYM”, „POW MARIO” z Lidzbarka Welskiego, „ORŁY GIŻYCKO”. Puchar przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego zdobyła drużyna z Lidzbarka Welskiego „POW MARIO” wygrywając w meczu finałowym 1:0 z drużyną „BŁĘKITNI PASYM”. Podopieczni Domu Św. Faustyny w Giżycku uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu.

Mistrzem strzelców tegorocznego turnieju został zeszłoroczny reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata, Kamil Maślanik z drużyny „BŁĘKITNI OLSZTYN”. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Piechowskiego z drużyny „BŁĘKITNI OLSZTYN”, a najlepszą zawodniczką turnieju Weronikę Beperszcz z drużyny „ORŁY GIŻYCKO”. Nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Daniela Pietrzaka z drużyny „BŁĘKITNI PASYM”. Przyznano również dodatkowe wyróżnienia, i tak drużyną fair play wybrano „ISKRĘ EŁK”.

Organizatorem imprezy był Dyrektor Domu Św. Faustyny – „Wielkie Serce” w Giżycku, Pani Bernadetta Wojtuń, a partnerem imprezy Stowarzyszenie Nadzieja Na Mundial.

Puchary ufundowali: Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Julian Osiecki, Senator Marek Konopka, Poseł RP Andrzej Orzechowski. Nagrody rzeczowe przekazali: Starosta Giżycki Mirosław Drzażdżewski, Stowarzyszenie Nadzieja Na Euro, Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, Salon Bielizny Efekt Giżycko – Sylwia Szapiel.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu  w Giżycku, Panu Jarosławowi Kulhawikowi za udostępnienie sali sportowej.