Relacja z wizyty w Słowacji II LO w ramach programu Erasmus+

IMG_2609Zapraszamy do zapoznania się z relacją uczniów oraz nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza z wyjazdu w ramach projektu „Nauczanie i uczenie się z ICT”.

„W dniach 26 marca – 1 kwietnia 2017 r. grupa z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku przebywała na Słowacji. Uczniowie Gabriela Kozik, Mirosław Harach, Magdalena Zaręba, Justyna Żygałło oraz dwie nauczycielki Mariola Plaugo i Małgorzata Szpakowska pojechali do Trnawy w ramach drugiej mobilności projektu „Nauczanie i uczenie się z ICT” programu Erasmus+ realizowanego ze środków UE w latach 2016-2018.

Z Giżycka wyjechaliśmy wczesnym rankiem, podróż przebiegła spokojnie i późnym popołudniem zostaliśmy ciepło przywitani przez partnerów ze Słowacji. Po kilkutygodniowym kontakcie na Facebooku poznaliśmy się osobiście z rodzinami, u których zamieszkaliśmy.

Oficjalne powitanie wszystkich uczestników projektu z Grecji, Turcji, Węgier i Polski odbyło się 27 marca w szkole Stredná odborná škola elektrotechnická w Trnawie.

Zaprezentowane zostały rezultaty dotychczasowych działań partnerów oraz ewaluacja webinarium, które odbyło się podczas telekonferencji na Skypie 9 lutego 2017 roku. W ocenie uczestników szkolenie wykonane było w sposób pełni profesjonalny, na bardzo wysokim poziomie.

 Kolejno przeprowadziliśmy lekcję w języku angielskim z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni do udziału w quizie z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem mobilnej wersji aplikacji. Zastosowanie nowoczesnego narzędzia ICT w pracy na lekcji spotkało się z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem uczestników. Quiz wygrał nauczyciel ze Słowacji Pietro Baranik.

W trakcie wizyty gospodarze przedstawili międzynarodową stronę projektu, na którą wszystkich zapraszamy http://www.sose-trnava.edu.sk/ict/index.html

Partnerzy zapoznali nas z następującymi programami wykorzystywanymi w edukacji szkolnej:

– mozaBook – oprogramowanie do tablic interaktywnych,

– Prezi Tool – narzędzie do tworzenia prezentacji online,

– ProShow Gold – program graficzny do tworzenia pokazu slajdów.

W trakcie spotkań dzieliliśmy się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami z realizacji projektu, motywując się wzajemnie do pracy.

Koordynatorzy wszystkich krajów omówili też sprawy organizacyjno-techniczne związane z wyjazdem do Turcji.

W ostatnim dniu mobilności podsumowaliśmy dotychczasowe działania, przedstawiliśmy dalsze i uroczyście zakończyliśmy drugą z pięciu mobilności.

Zmęczeni jedenastogodzinną podróżą, ale szczęśliwi i bogatsi w nowe doświadczenia wróciliśmy do Giżycka. Jesteśmy w stałym kontakcie z nowo poznanymi przyjaciółmi z krajów partnerskich”.

IMG_2419 IMG_2430 IMG_2576 IMG_2609