Relacja z XXI Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej

W dniach 1 i 2 października br. odbyły się XXI Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej, przy wsparciu finansowym Powiatu Giżyckiego. W uroczystości uczestniczył Mer Dubna, Wasyl Antoniuk. Wystąpiły: Dubieński Chór Księży Ukraińskiej Cerkwii Prawosławnej, chórzyści z Grodziska Mazowieckiego, Warszawy, Węgorzewa, Giżycka, Wydmin, Kruklanek, chór reprezentacyjny Związku Ukraińców „Żurawli”, chóry Ukraińskie z Krzemieńca, Klewania i Jaworowa a także nasz rodzimy giżycki chór „Kamerton”.
W Koncertach Muzyki Cerkiewnej wziął również udział Wicestarosta Giżycki, Mateusz Sieroński. Wicestarosta otrzymał od Oddziału Mazurskiego w Giżycku Związku Ukraińców w Polsce podziękowania za wsparcie finansowe XXI Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej.

Fot. gizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer