Relacja z zawodów sprawnościowo-obronnych

W dniach 24-25 maja br. giżyckie koło stowarzyszenia „Rodzina Wojskowa” zorganizowało Zawody Sprawnościowo – Obronne dla pań o puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej pn. „SPRAWNE JAK ŻOŁNIERZE”. W zawodach wzięło udział 11 drużyn – 3 z „Rodziny Wojskowej”, 3 drużyny z jednostek wojskowych oraz 5 drużyn cywilnych.

Po odprawie, która odbyła się w Klubie 15 GBZ, zawodniczki udały się na strzelnice garnizonową, gdzie zostały rozegrane konkurencje strzelania i rzutu granatem, następnie odbyła się główna część zawodów połączona z piknikiem dla mieszkańców Giżycka.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyły władze miasta i powiatu, a także mjr Marcin Warda, który reprezentował Dowódcę 15 GBZ.

Z towarzyszeniem orkiestry wojskowej zespoły przeszły na tor przeszkód.

Zadaniem pań było zespołowe pokonanie toru przeszkód na zasadach sztafety i przeniesienie noszy na określonym odcinku.

W międzyczasie panie mogły skorzystać z oferty uczniów Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, którzy mierzyli ciśnienie, dali pokaz ratownictwa medycznego i masażu a także udzielali rad z zakresu wizażu. Kilka pań wyszło z ich namiotu z pełnym makijażem. Panie miały też okazję obejrzeć wystawę fotograficzną pt. ”Kobieta w wojsku”, a także mogły skorzystać z rad instruktorki fitnessu jak umiejętnie używać kijków do Nordic Walkingu i jak ćwiczyć z przyrządami.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca 15 GBZ – Zespół Nr 1, drugie – drużyna Urzędu Miejskiego w Giżycku, trzecie – drużyna „Rodziny Wojskowej” z Gołdapi.

Gospodynie zawodów, panie z giżyckiego koła „Rodziny Wojskowej”, zajęły czwarte miejsce.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary Dowódcy 15 GBZ oraz nagrody książkowe nt. fitness.

Pani Burmistrz ufundowała puchar dla najlepszej drużyny cywilnej, który wygrał zespół Urzędu Miejskiego, ale zawodniczki przekazały go dla drużyny Klubu Seniora Mazury, który zajął ostatnie miejsce. Chciały w ten sposób uhonorować wolę walki swoich starszych koleżanek.

Miłym akcentem było też wręczenie wszystkim zawodniczkom sękaczy ufundowanych przez przewodniczącą Rady Miasta panią Małgorzatę Czopińską.

Organizatorzy nagrodzili też panie, które najlepiej wykonały konkurencję strzelania. Panie Anna Prokopczuk i Jolanta Kuncer otrzymały parasolki promocyjne przekazane przez Starostwo Powiatowe w Giżycku.

Doceniona została też, Jolanta Gruszczyńska z koła „Rodzina Wojskowa” z Bydgoszczy, której organizatorzy pozwolili pobiec dwa razy w sztafecie na torze przeszkód zamiast jej kontuzjowanej koleżanki. Brawa za hart ducha i wolę walki.

Zawody zakończyły się poczęstunkiem ufundowanym przez organizatorów dla zawodniczek i widzów. Gorąca grochówka i kiełbaski, które można było upiec przy ognisku smakowały dużo lepiej po wysiłku włożonym w rywalizację w zawodach.

Przy akompaniamencie instruktora klubu 15 GBZ panie jeszcze długo dzieliły się wrażeniami z zawodów, a także wspólnie śpiewały przy ognisku.

Następnego dnia chętne zawodniczki miały okazję pojechać na spływ rzeką Krutynią. Wiele z pań po raz pierwszy siedziało w kajaku i były z siebie bardzo dumne kiedy pokonały 17 km trasę. Mimo obolałych mięśni i często mokrych ubrań obiecały sobie, że wrócą tu za rok. Serdecznie zapraszamy!

Zadanie było współfinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Powiat Giżycki.

Fot. Stowarzyszenie „Rodzina Wojskowa” Koło w Giżycku