Rewitalizacja i rozbudowa drogi wodnej między WJM a kanałem Augustowskim

Powiat Giżycki uczestniczy w projekcie „Koncepcja rewitalizacji i rozbudowy drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a Kanałem Augustowskim na obszarze województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Projekt połączenia Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z Pojezierzem Augustowskim jest wspólną inicjatywą Samorządu Województwa Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego, Powiatów: Ełckiego, Giżyckiego, Grajewskiego i Piskiego, Miasta Ełk i Giżycko, Gminy Ełk, Giżycko, Kalinowo, Miłki, Orzysz, Płaska i Rajgród.

10 października br. został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie „Koncepcji …”. Komisja przetargowa wybrała ofertę Biura Projektów Inwestycyjnych Katarzyny Rączkowskiej z Warszawy, które zaproponowało kwotę 639.600,00 zł. Podpisana została stosowna umowa na wykonanie „Koncepcji …”.

Ostateczny termin wykonania „Koncepcji rewitalizacji i rozbudowy drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a Kanałem Augustowskim na obszarze województw podlaskiego i warmińsko – mazurskiego” to 31 grudnia 2012 r.