Różnorodne formy aktywności podejmowane przez uczniów ZSZ

W ubiegłym tygodniu w ramach ogólnopolskich działań „Aktywność dobry wybór” uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku zaangażowali się w inicjatywy prospołeczne realizowane w Hufcu Pracy w Giżycku.

Dnia 14 lutego 2023 r. uczniowie ZSZ postanowili spędzić Walentynkowy poranek w Centrum Krwiodawstwa i włączyć się w akcję „Oddaj krew, podziel się cennym darem”. Uczniowie, którzy oddali krew są dumni z tego, że mogą pomóc potrzebującym.

Kolejne zajęcia dotyczyły zdrowego stylu życia pt. „Czwartek – nie tylko tłusty”. Uczestnicy zajęć przygotowali koktajle owocowe i warzywne. Talerz żywieniowy wypełniony był szaszłykami ze świeżych owoców oraz zdrowymi sałatkami.

W dniu 15 lutego 2023 r. uczniowie wraz z kadrą Hufca Pracy udali się do Klubu Seniora na międzypokoleniowe zajęcia plastyczne „Sztuki piękne”, prowadzone przez Janinę Knap –absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Oprócz zaprezentowania przez młodzież i seniorów kreatywności artystycznej była to doskonała okazja do wymiany poglądów na temat dzisiejszego świata. Seniorzy jednoznacznie stwierdzili, że uczestnictwo w zajęciach z młodzieżą pomaga cieszyć się lepszą jakością życia.

 

 

Źródło informacji: Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku