Rozporządzenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków

Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał rozporządzenie nr 14 z dnia 16 kwietnia 2021r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu na terenie gminy Stare Juchy.

W powiecie giżyckim w tzw. „obszarze zapowietrzonym” o promieniu 3 km wokół ogniska choroby znajdują się, w gminie Wydminy następujące miejscowości :Czarnówka, Gębałki, Siejba . „Obszar zagrożony” wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków obejmuje 7 km poza obszarem, o którym mowa powyżej i w skutek tego obejmuje następujące miejscowości w powiecie giżyckim, w gminie Wydminy:Cybulki, Dudka, Ernstowo, Gawliki Wielkie, Gawliki Małe, Grądzkie, Gajrowskie, Hejbuty, Kowalewskie, Krzywe, Łękuk Mały, Orłowo, Mazuchówka, Pietrasze, Ranty, Róg Orłowski, Rydze,Radzie, Siemionki, Sucholaski, Szczybały Orłowskie, Wężówko, Wydminy.

Poniżej załączamy pełną treść rozporządzenia nr 14 Wojewody z dnia 16 kwietnia 2021r.

Rozporządzenie W W-M nr 14 z dn. 16.04.2021r. ws. grypy ptaków w gminie Stare Juchy