Rusza kolejna edycja Akcji „Drzewko za makulaturę”!

Akcja „Drzewko za makulaturę” na dobre zagościła w kalendarzu imprez edukacyjnych Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Giżycko oraz lokalnymi samorządami udało się zorganizować już trzy edycje tego przedsięwzięcia. Tegoroczna czwarta już edycja Akcji potrwa od 1 czerwca do 30 września.

 

W ciągu trzech lat mieszkańcom Giżycka i najbliższych okolic udało się zebrać 117 ton makulatury. 

Najlepszymi zbieraczami okazali się uczniowie szkół i wychowankowie przedszkoli, którzy chętnie biorą udział w akcji „czyszcząc” skutecznie zakamarki domów, mieszkań, garaży i piwnic z „papierowego” tworzywa. Miejmy nadzieję, że trzy edycje akcji, które już za nami, to początek drogi do „zysku w odzysku”.

Tegoroczna czwarta już edycja Akcji potrwa od 1 czerwca do 30 września. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów. Za każde oddane 15 kg makulatury przysługuje wyłącznie jedna sadzonka drzewa lub krzewu ozdobnego.

Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury, ponieważ zbierając gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp. zmniejszmy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach oraz chronimy lasy. Zatem zapraszamy do udziału w Akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!

 

REGULAMIN   [pobierz]