Rusza ogólnopolski program grantowy LECHSTARTER

Lechstarter_logoJuż 1 lutego 2017 r. rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń do II edycji programu LECHSTARTER, w ramach którego organizacje pozarządowe, fundacje czy stowarzyszenia mogą zdobyć granty w wysokości 50.000 zł lub 100.000 zł na projekty zmieniające polskie miasta oraz łączące ich mieszkańców.

Zgłoś inicjatywy i pomysły z trzech obszarów dotyczących przestrzeni miejskich:
1. Miejskie akcje i kooperacje – inicjatywy dla mieszkańców
2. Nowa miejska przestrzeń  – miejsca wspólnego spędzania czasu
3. Innowacje dla miasta i ludzi – nowe technologie, które ułatwią życie w mieście

Projekty oceni Jury w składzie: Teresa Latuszewska-Syrda, Filip Springer i Yuri Drabent  a najlepsze propozycje trafią do etapu ogólnopolskiego głosowania.

Łączna pula grantów to aż milion złotych!
• 5 grantów po 100.000 zł
• 10 mikrograntów po 50.000 zł

Zgłaszanie projektów trwa od 01.02.2017 r.  od  godz.  14.00 do 22.02.2017 r. do godz. 14.00.

Zachęcamy do wejścia na stronę www.lechstarter.pl i obejrzenia projektów, które powstały w poprzedniej edycji LECHSTARTERA! Znajdą się tam również informacje kto może się zgłosić do tegorocznej odsłony, jak wygląda harmonogram, na co jury będzie zwracało uwagę.

Lechstarter_Informacje o programie