Ruszyły rejestracje na Europejskie Dni Przemysłu (23-26 lutego 2021)

Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli informuje, iż wirtualna edycja Dni Przemysłu UE https://www.euindustrydays.eu/ w 2021 roku odbędzie się w dniach 23-26 lutego i właśnie ruszyły rejestracje!

Edycja Dni Przemysłu UE w 2021 r. skupia się na możliwościach. Komisja Europejska chce, aby następne 10 lat było cyfrową dekadą Europy oraz żeby nowy cel redukcji emisji o co najmniej 55% do 2030 r. przyniósł duże możliwości naszym firmom. Pandemia COVID zakłóciła zarówno rzeczywistość gospodarczą, jak i społeczną. Europa nie odwróci się jednak od swojego zielonego i cyfrowego punktu widzenia, ale raczej przyspieszy transformację, korzystając z ciągłych wysiłków na rzecz naprawy. Głównym pytaniem, które stawiają organizatorzy jest to, jak wykorzystać ten kryzys jako wyjątkową okazję do ponownego przemyślenia naszej rzeczywistości gospodarczej, społecznej i przemysłowej. Jako katalizator zmian i nowych możliwości rozwoju.

Od pierwszej edycji w 2017 r. Europejskie Dni Przemysłu stały się główną platformą Komisji Europejskiej do otwartego dialogu z zainteresowanymi stronami i dyskusji na temat przemysłu. W 2021 roku zorganizowane one zostaną w pełni cyfrowo. Będą też większe, ponieważ ta edycja obejmie jeszcze więcej dyskusji, możliwości nawiązywania kontaktów, wystawę cyfrową, podcasty i wiele ekscytujących zapowiedzi dotyczących różnych możliwości, jakie daje transformacja przemysłowa. Będziecie mieć też Państwo okazję uzyskać najnowsze praktyczne informacje o tym, jak skorzystać z nowej generacji programów i inicjatyw UE wspierających transformację przemysłową.

Oprócz głównego wydarzenia w całej UE odbędzie się ponad 100 wydarzeń poświęconych bardziej lokalnym kwestiom związanym z transformacją przemysłową.

Program oraz link do rejestracji znajduje się pod adresem: https://www.euindustrydays.eu/

Jeśli zechcą się Państwo podzielić swoimi przemyśleniami na temat przyszłej europejskiej branży w mediach społecznościowych, proszę używać hashtagów #EUIndustryDays i #NextGenerationEU.