Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku

W dniach 27-28 maja 2023 r. w Parku im. Jerzego Helwinga w Węgorzewie (boisko MOSiR), w godz. 10.00 – 13.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie z samoobrony dla dorosłych Polek pn. „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”. Centralnym organizatorem tej akcji w skali kraju jest Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej.

Szkolenia przeprowadzą doświadczeni żołnierze – instruktorzy, a każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W czasie szkolenia ochotniczki oraz ich bliscy i osoby towarzyszące, będą mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania oraz odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Giżycku. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Zapisy na szkolenie odbywa się do 25 maja br., poprzez e-mail: pr.litwin@ron.mil.pl lub tel. 727-013-510.

Regulamin, wykaz dat i miejsc szkolenia oraz lista osób prowadzących zapisy na podobne szkolenia w całym kraju znajduje się na stronie internetowej: https://www.wojsko-polskie.pl