Siatkarki z II Liceum zdobyły Puchar Burmistrza Pisza

9 marca br. odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Pisza w siatkówce dziewcząt. Z zaproszenia Zespołu Szkół Nr1 w Piszu skorzystały trzy szkoły ponadgimnazalne z Giżycka: II Liceum Ogólnokształcące, I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Turniej przebiegał systemem „każdy z każdym”, jednak ze względów czasowych formuła zawodów została zmieniona i dostosowana do potrzeb. Każdy mecz trwał dwa sety (2:0 bądź 1:1), dzięki temu każdy z zespołów mógł rozegrać trzy mecze. Zależy nam by dużo grać, gdyż jesteśmy w trakcie przygotowań do finału wojewódzkiego, podobnie jak LO z Pisza, które oczekują na baraże.

Oto wyniki spotkań:
1. LO Pisz – ZSKŚiA (2:0)
2. II LO – I LO (2:0)
3. II LO – ZSKŚiA (2:0)
4. I LO – LO Pisz (1:1)
5. ZSKŚiA – I LO (0:2)
6. II LO – LO Pisz (1:1)

I miejsce – II LO Giżycko 5 pkt
II miejsce – LO Pisz 4 pkt
III miejsce – I LO Giżycko 3 pkt
IV miejsce – ZSKŚiA 0 pkt

Dziewczęta rozegrały bardzo dobre zawody, na pochwałę zasłużył cały zespół. Były bardzo zmotywowane i skuteczne. Cieszę się z pierwszoklasistek, które bardzo szybko zaaklimatyzowały się w zespole i robią duże postępy. Cztery z nich grają w pierwszym składzie, to dobry prognostyk na przyszłość. Zawody odbyły się w bardzo sympatycznej atmosferze, organizator oprócz pucharów i medali ufundował dziewczynom upominki.

Tekst: Edward Maksym

I miejsce i złote medale w Pucharze Burmistrza Pisza z okazji Dnia Kobiet

Od lewej: Burmistrz Pisza – Jan Alicki, Joanna Chęćka – atak, Sandra Bartczak – atak, Anita Ziemba – przyjęcie, Martyna Gilewicz – rozegranie, Magda Tralewicz – atak, Ada Wąsik – środkowa, nauczyciel – Edward Maksym,
U dołu: Anna Andrzejewska – przyjęcie, Justyna Jeżowska – środkowa, Anna Wójcik – libero, Sylwia Mikusek – środkowa.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Justyna Jeżowska. Na zdjęciu odbiera statuetkę z rąk Burmistrza Pisza – Jana Alickiego.