Siatkarze „Agrobiznesu” medalistami Mistrzostw Województwa

Po rozegraniu turniejów powiatowych, rejonowych, regionalnych drużyna ZSKŚiA w Giżycku znalazła się w najlepszej czwórce województwa w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Finał został rozegrany 26 kwietnia 2012 r. w hali Urania  w Olsztynie. Spotkały się tam zespoły LO VII Olsztyn, LO VIII Olsztyn, ZSKŚiA Giżycko, LO Braniewo. Ekipy olsztyńskie to półfinaliści mistrzostw Polski, dlatego zawody stały na wysokim poziomie, a mecz finałowy był ozdobą turnieju.

Zawodnicy z Giżycka znakomicie rozpoczęli rywalizację.  W pierwszym spotkaniu stoczyli wyrównany pojedynek, z późniejszymi zwycięzcami,  LO VII Olsztyn, wygrywając pierwszego seta,  ustępując w drugim, aby po zaciętym  tie-breku ulec ostatecznie 1:2. Drugi mecz przegrany z LO VIII Olsztyn 2:0. W trzecim pojedynku siatkarze z  Agrobiznesu nie dali szans reprezentacji  LO Braniewo. Wygrali w dwóch setach i  zapewnili sobie III miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Kamil Boharewicz.  Medale i nagrody wręczał Leszek Urbanowicz- reprezentant Polski w siatkówce, uczestnik igrzysk olimpijskich w Atlancie.

To kolejny tegoroczny  sukces siatkarzy ZSKŚiA, po zdobyciu I miejsca w  Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS i  III lokaty w Turnieju  o  Puchar  Starosty Giżyckiego.

Ostateczna kolejność Mistrzostw Woj. W-M w siatkówce chłopców:
  I miejsce –  LO VII Olsztyn
 II miejsce –  LO VIII Olsztyn
III miejsce –  ZSKŚiA Giżycko
IV miejsce –  LO  Braniewo

Skład reprezentacji ZSKŚiA w Giżycku: Mariusz Olszewski, Wojciech Pieńczykowski, Kamil Boharewicz, Grzegorz Uziałło, Marcin Bitowt, Piotr Kawalerski,  Wojciech Ferenc, Mateusz Rytel, Rafał Rutkowski, Kamil Żołądek, Michał Pałamasz. Opiekunem drużyny jest Dariusz Pachucki.