Pobiegli śladami Bronisława Malinowskiego

XXXIV Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego odbyły się 26 września w Grudziądzu. To tam żył, trenował i tragicznie zginął ten wybitny sportowiec. Wydmińscy trenerzy, Beata i Bartek Osior w tym roku zabrali ze sobą trójkę młodych i zdolnych biegaczy: Zuzannę Osinka, Kingę Waszkielewicz i Michała Rożenko.

 Z pięciu przedstawicieli Wydmin najlepiej wypadła Zuzanna Osinka, która na 235 gimnazjalistek zajęła bardzo dobre 7. miejsce. Piętnasta w tym biegu była Kinga Waszkielewicz. Jedenasty w biegu młodzików był Michał Rożenko. Beata Pokrzywińska-Osior była 18. wśród kobiet, a Bartłomiej Osior 10. w kategorii open i pierwszy w kategorii M30.

 „ Zadowoleni możemy być z występu naszych podopiecznych. Jak na debiut w tak dużej imprezie wszyscy spisali się świetnie. Warto wspomnieć, że cała trójka startowała z biegaczami o rok starszymi. Natomiast nasze wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Spodziewaliśmy się zdecydowanie mocniejszych biegów i lepszych rezultatów. Moje 33:12 i 40:40 Beaty nie powalają z nóg. Z drugiej strony ten sezon i tak mamy bardzo udany. Nowe rekordy życiowe w półmaratonie i kilka dobrych startów na krótszych dystansach to efekt niespełna rocznej współpracy z trenerem Wernerem Feldmannem.” – powiedział Bartłomiej Osior.

 „ W Grudziądzu na każdym kroku czuć ducha Bronka Malinowskiego. Cieszymy się, że tym wyjazdem mogliśmy przybliżyć sylwetkę tego wybitnego sportowca młodym biegaczom z Wydmin. Jesteśmy pewni, że Kinga, Zuzia i Michał wrócili z Grudziądza z dużą dawką pozytywnych, biegowych emocji. ”- Beata Pokrzywińska-Osior.

 Bartłomiej Osior