Śp. Marian Kwolik został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Gminy Kruklanki”

W dniu 16.11.2023 r. podczas uroczystej sesji Rady Gminy Kruklanki przyznano śp. Marianowi Kwolikowi, byłemu wieloletniemu wójtowi tej gminy w latach 1994-2006, tytuł „Zasłużony dla Gminy Kruklanki”.

Radni gminy przekazali w ten sposób wyrazy najwyższego uznania za działalność Mariana Kwolika na rzecz gminy i jej mieszkańców. Jest to pierwszy w historii gminy przyznany tytuł „Zasłużony dla Gminy Kruklanki”. Wyróżnienie śp. Mariana Kwolika przyjmowała jego żona. Wśród zaproszonych gości podczas uroczystej sesji obecni byli również: Senator RP Jolanta Piotrowska, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz liczni samorządowcy, goście, którzy znali i współpracowali ze śp. Marianem Kwolikiem.

Starosta Giżycki w swoim wystąpieniu wskazał m.in. na jedną ze szczególnych cech Mariana Kwolika. „Był dla nas wszystkich bardzo dobrym kolegą i jednocześnie potrafił tak pozytywnie nastawić do codziennej pracy. Miał ogromne poczucie humoru, tak rzadko spotykane i niedoścignione i jednocześnie coś takiego co pomagało mu jednoczyć wokół siebie ludzi. Ogromnie ceniłem Mariana za to niezwykłe koleżeństwo.”

Fot. Piotr Tomasz Suchta, Gizycko.info