Śpiewadło 2021

3 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Giżycku rozdano nagrody laureatom 23 Przegląd solistów i zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin Powiatu Giżyckiego – ŚPIEWADŁO.
Tegoroczna edycja ŚPIEWADŁA, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się w zmienionej warunkami epidemicznymi formie. Powołane przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkól i Placówek Oświatowych w Giżycku jury wyłoniło laureatów finału powiatowego na podstawie plików wideo otrzymanych od organizatorów eliminacji gminnych, które przeprowadzono w Miłkach, Wilkasach, Giżycku i Kruklankach.
Jury oceniło wykonawców, biorąc pod uwagę walory głosowe, muzykalność, ruch sceniczny, wartość artystyczną repertuaru oraz sposób interpretacji.
Przegląd tradycyjnie zorganizował Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku przy udziale Giżyckiego Centrum Kultury, Gminnego Ośrodek Kultury w Kruklankach, Ośrodka Kultury w Miłkach, Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz Centrum Animacji KOA.