* Spotkanie informacyjne pt. „Na zielonej energii można będzie zarabiać !”

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości rozpoczęcia produkcji prądu wytwarzanego na obszarze miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 5.000 mieszkańców.

Do 25 kwietnia br. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie osoby prawne i fizyczne mogą starać się o dotacje unijne do instalacji fotowoltaicznych służących do produkcji prądu.

Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2013 roku:
•    w godz. 10.00-12.00 w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie (ul. 3 Maja 17B)
•    w godz. 13.30-15.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Giżycku (Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14).

Nie chodzi tu o małe przydomowe instalacje, lecz nieco większe, o mocy do 40 kW, które służą do produkcji prądu, który następnie sprzedawany jest do sieci.

Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły związane z funkcjonowaniem instalacji fotowoltaicznych, ich montowaniem i konserwacją, a także kwestie związane z dotacjami do instalacji oraz możliwościami zarabiania na produkcji „zielonego prądu”.

Organizatorzy: Związek Stowarzyszeń LGD9, Starostwo Powiatowe w Giżycku, COP w Giżycku, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Eurobusiness Consulting Centre.

ZAPROSZENIE [pobierz]