* Spotkanie informacyjne „TAX FREE – system zwrotu podatku VAT podróżnym”

Jak przyciągnąć klientów zza wschodniej granicy?

Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne,

które odbędzie w dniu 3 lipca 2013 roku o godz. 11.00

w sali konferencyjnej w porcie EKOMARINA w Giżycku, ul. Dąbrowskiego 14

z inicjatywy Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Coraz więcej podróżnych z Rosji robi zakupy w Polsce. Jednak Warmia i Mazury będąc regionem mającym granicę z obwodem kaliningradzkim, nie jest głównym celem podróży wielbicieli polskich produktów.

Jak zwiększyć atrakcyjność Warmii i Mazur i przyciągnąć Rosjan chętnie wydających w Polsce pieniądze?

Recepta jest prosta: warto zachęcić i przekonać środowiska handlowe do korzystania z systemu TAX FREE. Im więcej punktów działających w ramach systemu zwrotu VAT, tym większa konkurencyjność regionu i więcej klientów skłonnych zrobić zakupy i dzięki systemowi TAX FREE odzyskać zapłacony podatek.

Realizacji idei zwiększenia konkurencyjności regionalnego środowiska handlowego ma pomóc cykl spotkań informacyjnych dotyczących zwrotu podatku VAT dla podróżnych, organizowanych w ramach projektu „Mały ruch graniczny po pierwszym roku funkcjonowania – oczekiwania a osiągnięcia”.

O skali wywożonych towarów i tym samym znaczeniu systemu TAX FREE świadczy ilość i wartość deklaracji: od momentu wprowadzenia małego ruchu granicznego 27 lipca 2012 r. do chwili obecnej, na wszystkich przejściach granicznych złożono ponad 48 000 dokumentów TAX FREE o wartości ponad 45 milionów złotych licząc jedynie zakupy dokonane w naszym kraju.

KOMUNIKAT  [pobierz]

PROGRAM SPOTKANIA  [pobierz]