Spotkanie pierwszoklasistów z Wicestarostą Giżyckim

W dniu dzisiejszym (25.04.br.) Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński przyjął niecodziennych gości. W ramach lekcji z edukacji społecznej Starostwo Powiatowe w Giżycku odwiedziły uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku.

Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej, w której odbywają się posiedzenia Rady Powiatu. Dzieci były ciekawe na czym polega praca Wicestarosty i innych pracowników urzędu. Dowiedziały się jakie sprawy można w urzędzie załatwić, jak wygląda flaga Powiatu Giżyckiego i na czym polegają wybory samorządowe. Uczniowie chętnie zadawali pytania, ale także bardzo chętnie opowiadali o przedmiotach i zajęciach szkolnych, które lubią najbardziej oraz o potrzebach jakie zauważają w szkole m.in. zbyt mała sala zajęć komputerowych. Dzieci zwiedziły także sekretariat i gabinet Wicestarosty.

Na zakończenie miłego spotkania dzieci zrobiły sobie zdjęcie z Wicestarostą Giżyckim oraz otrzymały pamiątkowe opaski odblaskowe.