Spotkanie w II LO w ramach programu „Otwarta firma”

W ramach realizowanego od listopada br. programu „Otwarta firma”, 5 grudnia br. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku gościło Pana Kamila Babińskiego – młodego przedsiębiorcę, absolwenta Politechniki Gdańskiej, eksperta ds. elektromobilności w Polsce. Autora wielu publikacji dotyczących elektrotechniki, nagrodzonego przez Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Wiceprezesa spółki norweskiej Avitron Norge As oraz Prezesa Zarządu w spółce Avitron Polska.
Podczas spotkania z uczniami klasy 1d oraz 4d Pan Kamil przedstawił młodzieży dynamikę rozwoju branży emobility w Polsce i na świecie. Uczestnicy dowiedzieli się jakie nowoczesne rozwiązania wykorzystywane są w napędach samochodowych oraz stacjach ładowania pojazdów elektrycznych i tankowania wodoru. Bardzo cenne były także rady gościa, dotyczące prognoz rynku pracy, przyszłościowych kierunków studiów oraz odpowiedniej motywacji do nauki i świadomego kreowania przez młodych ludzi dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Pan Kamil, na swoim przykładzie pokazał uczniom jak dzięki umiejętnie podejmowanym decyzjom, samodyscyplinie, zaangażowaniu i determinacji można budować satysfakcjonującą karierę zawodową oraz osiągnąć sukces na rynku pracy.
Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi na wzięcie udziału w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i przyjęcie zaproszenia na spotkanie z uczniami II LO w Giżycku!

 

Źródło informacji: II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku