Spotkanie z przedstawicielami zawodów branży medycznej

5 grudnia 2013r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z przedstawicielami zawodów branży medycznej, a dokładniej z: lekarzem – doktorem nauk medycznych Tomaszem Przymorskim – ortopedą, traumatologiem; pielęgniarką – panią Marią Popieluch; położną – panią Izabelą Sołaga; ratownikiem medycznym – panem Andrzejem Jurewiczem; farmaceutą – panem Pawłem Martyniukiem, fizjoterapeutką – panią Agnieszką Fatygą, kosmetologiem – panią Jolantą Jasińską – Sobańską, opiekunem medycznym – panią Iwoną Galanty, dietetykiem – panią Małgorzatą Sobottka, technikiem sterylizacji medycznej – panią Małgorzatą Nowicką. Wśród obecnych gości byli także przyszli pracownicy tego sektora, obecnie uczniowie w zawodach: technik masażysta, technik farmaceutyczny i technik usług kosmetycznych.

Zaproszone osoby opowiedziały o swojej drodze dojścia do zawodu oraz warunkach, które trzeba spełnić, aby w nim pracować. Spotkanie urozmaiciły ciekawe anegdoty dotyczące studiów medycznych oraz pracy w zawodzie.

Młodzież uczulona została na fakt, że chcąc pracować w zawodach medycznych trzeba lubić ludzi, być empatycznym, życzliwym, uczciwym. Należy również mieć świadomość, że ta praca jest pewnego rodzaju misją, którą należy wypełniać bez zważania na różne niedogodności.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zainteresowani poruszonym tematem. Goście odpowiadali na pytania, udzielali indywidualnych informacji.

Nad całością spotkania czuwały organizatorki spotkania – doradcy zawodowi z: Centrum Kształcenia Ustawicznego – pani Ewa Ksepka i Poradni Psychologiczno Pedagogicznej – pani Alina Ożańska przy współpracy z panią pedagog szkolną Katarzyną Czerwińską.

Fot. II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku