Starosta Giżycki i Mer Miasta Krzemieniec w Ukrainie podpisali list intencyjny

W dniu dzisiejszym (6.10.br.) w Starostwie Powiatowym w Giżycku gościliśmy delegację Miasta Krzemieniec z Ukrainy w składzie: Mykola Matviiuk – Wicemer Krzemieńca oraz Olha Havryliuk – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Krzemieńcu. Dostarczyli oni podpisany przez Mera Krzemieńca Andrija Smagliuka list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy partnerskiej pomiędzy naszymi samorządami. Przekazali także od Mera, Radnych i mieszkańców Krzemieńca serdeczne pozdrowienia. Delegacja z Krzemieńca przyjechała do Giżycka w związku z odbywającymi się w nadchodzący weekend Międzynarodowymi Koncertami Muzyki Cerkiewnej, podczas których wystąpi m.in. kwartet „Lubystok”, tworzony przez nauczycielki Krzemienieckiej Szkoły Muzycznej. Podpisany w dniu dzisiejszym list intencyjny będzie stanowił podstawę do podpisania w przyszłości umowy o współpracy.

Treść listu intencyjnego w jęz. polskim i ukraińskim [pobierz]