Starosta powołał zespół ds organizacji pracy szkół w trakcie protestu nauczycieli

W dniu dzisiejszym (tj. poniedziałek 01.04.2019) Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski spotkał się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których Powiat Giżycki jest organem prowadzącym. Niniejszym Starosta powołał do życia  zespół ds organizacji pracy szkół w trakcie protestu nauczycieli. W skład zespołu weszli dyrektorzy lub w ich zastępstwie wicedyrektorzy powiatowych placówek oświatowych.
          Pierwsze zadanie dla dyrektorów dotyczy zebrania informacji o liczbie uczniów, którzy chcą począwszy od 08.04.2018 pozostać w internatach przyszkolnych i brać udział w zajęciach szkolnych. Kolejne informacje dotyczą zebrania danych o personelu, który nie przystąpi do ewentualnego strajku począwszy od poniedziałku 8 kwietnia. Pojawiło się kilka problemów do rozstrzygnięcia. Zespół musi rozwiązać problem wyżywienia uczniów, funkcjonowania stołówek oraz wyłączenia niektórych instytucji z pracy w tym dniu. Wiadomo już, że internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego raczej będzie nieczynny. Należy również rozwiązać problem uczniów dojeżdżających do internatów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych.

Kolejne spotkanie zespołu Starosty zaplanowane jest na najbliższy piątek(05.04.2019) , o ile oczywiście przedstawiciele związków zawodowych oraz rządu nie dojdą wcześniej do porozumienia.