Strategia „Wielkie Jeziora Mazurskie 2020” złożona Marszałkowi Województwa

Przekazanie Strategii WJM 2020Kilkanaście miesięcy temu samorządy 12 gmin obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich zawarły porozumienie celem stworzenia wspólnego dokumentu „Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – strategia”. W miniony poniedziałek, tj. 31 marca 2014 r.  w Olsztynie samorządowcy przekazali uroczyście Strategię Krainy Wielkich Jezior Mazurskich Marszałkowi  Województwa Jackowi Protasowi. W pracach nad kształtowaniem dokumentu brał udział również samorząd Powiatu Giżyckiego. Zapisy Strategii wkomponowują się w istotne kierunki Strategii Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa W-M na lata 2014-2020, ułatwiając jedocześnie przygotowanie i realizację w kolejnym okresie programowania  wspólnych „sieciowych” projektów na obszarze Wielkich Jezior.

Strategię opracowało 12 mazurskich samorządów: miasto Giżycko i gmina wiejska Giżycko, miasto Mrągowo i gmina wiejska Mrągowo, miasto i gmina Ryn, miasto i gmina Orzysz, miasto i gmina Pisz, miasto i gmina Ruciane-Nida, miasto i gmina Węgorzewo, gmina Mikołajki, gmina Miłki, gmina Pozezdrze, w ścisłej współpracy z Powiatem Giżyckim.

Przekazanie Strategii WJM 2020