Sukces Cadeciarzy w Niemczech

Silna ekipa Giżyckiej Grupy Regatowej opieką rodziców zdominowała regaty w klasie Cadet. Zawody odbyły się (9-10.06.2018) w Geierswalde w Saksonii i zgromadziły 26 załóg w międzynarodowej obsadzie. GGR reprezentowały 2 załogi: Paweł Kuszewski i Kamil Endler Kozłowski oraz Bartosz Ligęza i Jan Dobosz. Nasi dzielni żeglarze spisali się w nich rewelacyjnie.

Pomimo słabych wiatrów i obezwładniającego upału udało się rozegrać pierwszego dnia 3 wyścigi. Drugi dzień był zupełnie bezwietrzny, ale równie upalny. W stawce 26 załóg nasi zawodnicy uplasowali się odpowiednio: Bartosz Ligęza i Jan Dobosz na pierwszym, a Paweł Kuszewski i Kamil Endler Kozłowski na trzecim miejscu.

Goldener Geier 2018 to były drugie regaty z cyklu Pucharu Europy Centralnej. Impreza odbyła się w dniach 9 – 10 czerwca w Geierswalde w Saksonii. Na starcie stanęło 15 zawodników w klasie OPTIMIST B, 2 – w klasie OPTIMIST A, 12 – w klasie EUROPA i 26 w klasie CADET.
Puchar Europy Centralniej to cykl 3 regat rozgrywanych w Polsce, Niemczech i w Czechach. Pierwsza odsłona odbyła się w dniach 25-27 maja w Ostródzie. Zakończenie rywalizacji przewidziane jest na koniec września w Pavlov, w Czechach.

Wyjazd nie doszedłby do skutku, gdyby nie determinacja rodziców i wsparcie Zarządu Klubu oraz sponsora – firmy Delphia Yachts z Olecka.

Autor: Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych