Sukces giżyckich masażystek

W dniach 16-18 maja 2012 r. odbył się IV Międzyszkolny Turniej Masażysty zorganizowany przez Szkołę Policealną im. Z. Religi w Olsztynie. W turnieju wzięły udział szkoły z Olsztyna, Elbląga, Ełku, Białegostoku, Łomży oraz Giżycka. Szkołę Policealną im. H. Chrzanowskiej w Giżycku reprezentowały uczennice II klasy Technika Masażysty: Anna Brzozowska i Katarzyna Cybulska pod opieką p. Pauliny Kubicy i p. Moniki Płoszyńskiej.

Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej należało rozwiązać test zawierający 50 pytań z zakresu masażu oraz dodatkowych 10 pytań specjalnych. Część praktyczna polegała na wykonaniu masażu klasycznego z elementami masażu segmentarnego w jednostce chorobowej wybranej losowo. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością toku zabiegu masażu, anatomią, diagnostyką w danej jednostce chorobowej oraz techniką wykonania masażu.

Drużyna ze Szkoły Policealnej im. H. Chrzanowskiej była najlepsza w części praktycznej oraz indywidualnie w zadaniach specjalnych, a w łącznej klasyfikacji zajęła II  miejsce.

Serdecznie gratulujemy!