Sukces Patrycji

Patrycja Rużewicz, uczennica klasy I b II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, osiągnęła olbrzymi sukces i zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego XVIII edycji konkursu językowego dla szkół ponadgimnazjalnych “Pokaż nam język”.

Na pierwszym etapie rozgrywanym online Patrycja musiała wybrać prawidłową odpowiedź na 60 pytań w ciągu zaledwie 30 minut. Test uczennica wypełniała w języku niemieckim i jak sami organizatorzy stwierdzili nie należał on do łatwych. Jednak dzięki doskonałej znajomości języka niemieckiego udało się i Patrycja znalazła się wśród grona 25 finalistów. Teraz nie może spocząć na laurach, ponieważ musi się przygotować do kolejnego etapu. 2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego temat przewodni konkursu brzmi: „Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”. Część pierwsza finału, która odbędzie się w dniu 14.06.2018 r.,  będzie polegała na napisaniu krótkiego eseju (220-260 słów) z zakresu tematycznego XVIII edycji konkursu “Pokaż nam język”. Do II części finału kwalifikuje się 5 uczestników, którzy uzyskali najlepszy wynik w części pierwszej. Druga część, która odbędzie się następnego dnia to debata moderowana na zadany temat.

Na zwycięzców czekają oczywiście atrakcyjne nagrody. Finaliści otrzymają karty upominkowe, najlepsi mają szanse zdobycia indeksu Wyższej Szkoły Bankowej lub Wyższej Szkoły Filologicznej, a także nagrody rzeczowej.

Trzymajmy więc kciuki za Patrycję!

Opiekun: Anna Gadomska