Sukces pływaków II Liceum Ogólnokształcącego

Wspaniały sukces pływaków II LO w Giżycku w Mistrzostwach Województwa w Pływaniu. Zarówno dziewczęta i chłopcy zostali wicemistrzami województwa w klasyfikacji generalnej szkół w Licealiadzie. We czwartek, 16.11.2023 r. w Gołdapi odbyła się Licealiada. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i licealiści, wzięło w niej udział ponad 200 zawodniczek i zawodników.

II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców, każdy z uczestników sztafet miał prawo startować dodatkowo w jednej konkurencji indywidualnej.

Dziewczęta w sztafecie 6x50m stylem dowolnym zostały wicemistrzyniami województwa, sztafetę reprezentowały: Karolina Skrabowska, Marianna Griztner, Milena Gritzner, Maja Juchniewicz, Gabriela Jarmołowicz, Maria Fejfer.

Indywidualnie Karolina Skrabowska zajęła trzecie miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Chłopcy na tym samym dystansie uplasowali się na trzecim miejscu: Jędrzej Turliński, Szymon Stępniak, Nataniel Janicki, Franciszek Klac, Bartosz Polak, Mikołaj Makarewicz.

W startach indywidualnych nie ma sobie równych w województwie Jędrzej Turliński, drugi rok z rzędu Jędrek zwycięża w koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym, mistrzem województwa został również Franciszek Kloc na 50 m stylem klasycznym a na trzecim miejscu uplasował się Nataniel Janicki na 50 m stylem motylkowym.

Opiekunem drużyny był trener Edward Maksym.