Sukces Wojciecha Wiśniewskiego

01W dniu 29 marca 2017 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Olsztynie odbyła się pierwsza część zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej. Okręg warmińsko-mazurski reprezentowali laureaci zawodów okręgowych: Wojciech Wiśniewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku, Nikodem Witkowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie oraz Adam Lasota, uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

Komitet Okręgowy Olimpiady Statystycznej w okręgu warmińsko-mazurskim poinformował, że cała trójka uczniów z naszego województwa zakwalifikowała się do grona 30 uczestników szczebla centralnego Olimpiady Statystycznej, którzy wezmą udział w zawodach ustnych, stanowiących ostatni etap Olimpiady.

Należy to uznać za ogromne osiągnięcie, ponieważ finałowa 30-tka została wyłoniona z grona 2,5 tys. uczniów z całej Polski, którzy w listopadzie 2016 r. przystąpili do Olimpiady.

Serdecznie gratulujemy finalistom oraz życzymy sukcesu w ostatniej części Olimpiady, która odbędzie się 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie. Gratulacje należą się również nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych do zmagań ze statystyką.

010203

Fot. Urząd Statystyczny w Olsztynie

Źródło informacji:

http://olsztyn.stat.gov.pl/aktualnosci/sukces-uczniow-z-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-w-olimpiadzie-statystycznej,70,1.html#