Sukcesy giżyckich żeglarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Na zakończonej w czwartek 16 sierpnia 2012 r. na jeziorze Czorsztyńskim Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Julia Szmit wywalczyła złoto zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w klasie Optimist! Od pierwszego wyścigu (w sumie rozegrano ich osiem) Julia żeglowała fantastycznie – o 9 punktów wyprzedziła drugą w klasyfikacji (również giżycczankę) Lidię Bochan reprezentującą KS Baza Mrągowo.

Świetnie poradzili sobie również Kinga Łozak, Wojtek Klimaszewski i Filip Szmit. Kinga zajęła miejsce siódme, Wojtek – dziewiąte, a Filip wygrywając dwa ostatnie wyścigi zajął miejsce 21 ! W sumie w „dziesiątce” mieliśmy trójkę zawodników. A przecież nasza „Siódemka” trenowana (od pierwszych halsów) przez Basię Dziekańską to nowicjusze w grupie A …  Wiktoria Gubin zajęła miejsce 30, Paula Kamińska – 37 a Michał Strupiński – 56. W OOM startowały 42 dziewczynki i 68 chłopców.

Nasz klub zdobył tu aż 20 puntów do Współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu – jest to najlepszy wynik w województwie i trzeci wynik (po CHKŻ Chojnice i JK Stal Warszawa) w kraju, jest to również najlepszy wynik w historii giżyckiego Optimista, a Julia Szmit jest pierwszą giżycczanką z tytułem Mistrza Polski w tej klasie!

Łącznie starty zawodników MBSW/UKŻR na OMM w Pucku  / kl. Laser 4,7 –  G. Podziewska – 4 m, P. Daniszewska 7 m./ i Frydmanie to 27 punktów i 9 miejsce w Polsce.

Tekst: A. Klimaszewska/W. Caban