Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca

14 lutego większość osób kojarzy się ze Świętem Zakochanych, ale dla setek tysięcy dzieci i rodziców na całym świecie to dzień radości z bicia serca. To też dzień szerzenia wiedzy, wśród osób których szczęśliwie wrodzona wada serca nie dotknęła.

Idea dnia wiedzy o wadach serca  została  zapoczątkowana w 1999 roku, kiedy to Amerykanka Jeanne Imperati, matka dziecka urodzonego ze złożoną wadą serca, wpadła na pomysł obchodzenia Dnia Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca (WWS) po to, aby informować o problemie wad wrodzonych, możliwości ich leczenia oraz roli wczesnego diagnozowania.

W Polsce propagowaniem tego święta zajmuje się Fundacja Serce Dziecka, która na co dzień pomaga dzieciom z wadami serca. Fundacja wspiera swoich podopiecznych już od 15 lat. Pod opieką Fundacji jest 3400 dzieci i każdego roku ta liczba rośnie,  bo codziennie w Polsce rodzi się  10 dzieci z wadą serca. Troje z nich wymaga operacji w pierwszych dniach życia. Polscy kardiochirurdzy wykonują ponad 3500 operacji rocznie.

Wady serca są najczęstszymi wadami wrodzonymi u dzieci. Dzięki rozwojowi kardiologii i kardiochirurgii są one z powodzeniem leczone i wiele dzieci żyje i rozwija się na równi ze swoimi równolatkami.

Fundacja wspiera leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych, ale również zajmuje się szerzeniem wiedzy o wrodzonych wadach serca i sposobach ich leczenia.

Co roku w Dzień Świętego Walentego ofiarowujemy swoje serca drugiej osobie i dajemy to, co płynie wprost z naszych serc – miłość, ciepło, uśmiech.
Ktoś kiedyś powiedział, że nie można uszczęśliwić wszystkich, ale każdy możne uszczęśliwić jedną osobę. To nieprawda. Wspierając Fundację Serce Dziecka, dajesz szansę na szczęście nie tylko maleńkiemu serduszku, ale także jego rodzicom i bliskim.

Mówimy ci o tym dzisiaj 14 lutego
bo dziś jest ten dzień – Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca.

Pomagając możesz odmienić los wielu osób i naprawić wiele serc. Razem możemy więcej!

Więcej na stronie www.sercedziecka.org.pl