Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w II LO

W dniach 12 – 16 listopada 2012 roku młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku uczestniczyła w projekcie „Otwarta Firma”, zorganizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z okazji V Edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego honorowy patronat objął Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Biznes przy tablicy”.

Organizatorami STP w II LO były nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Panie – Dorota Małek i Mariola Plaugo.

Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w prelekcjach, podczas których dowiedzieli się:

• jak założyć własny biznes,
  • jak prowadzić finanse przedsiębiorstwa,
  • na czym polega BHP pracy,
  • jakie są prawa konsumenta,
  • co to takiego jest etyka w biznesie i na czym ona polega,
  • jak skutecznie promować się na rynku pracy,
  • jakie oferty można znaleźć na giżyckim rynku pracy.

Dzięki udziałowi w programie przedsiębiorcy mieli okazję do promocji i nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi pracownikami, natomiast szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjna o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. Spotkania miały również na celu zachęcenia młodych ludzi do związania swojej przyszłości zawodowej z rodzinną miejscowością – Giżyckiem.

W realizacji zadań „Otwartej Firmy” pomogli nam miejscowi przedsiębiorcy oraz instytucje działające na terenie miasta Giżycko, jak i powiatu giżyckiego:

1. Maria Popieluch – założycielka Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku,
  2. Krzysztof Mincewicz – właściciel firmy – Politechniczne Pomoce Naukowe Krzysztof Mincewicz,
  3. Beata Kurowicka – współwłaścicielka Firmy Usługowo – Handlowej „Dźwina” Zbigniew Kurowicki ,
  4. Stefan Urbaniak – Kierownik Referatu Podatku Dochodowego Urzędu Skarbowego w Giżycku,
  5. Justyna Stasiewicz – Przybylska – starszy inspektor Urzędu Skarbowego w Giżycku,
  6. Katarzyna Tota – Leszczyńska – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta w Giżycku.

Dyrekcja oraz młodzież II LO składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy wspomogli nas swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji projektu „Otwarta Firma”.
Dziękujemy!

Tekst oraz zdjęcia – Dorota Małek i Mariola Plaugo