Święto ekonomii społecznej już w tę sobotę w Ełku!

Targi 03.06.2017Warsztaty lepienia pierogów, decoupage, wyplatania makramy, pokaz pieczenia sękacza na ogniu, gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników Targów Ekonomii Społecznej, które odbędą się w sobotę 3 czerwca na skwerze przy. ul. Pułaskiego w Ełku. Zabawy rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 17. Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Adelfi prowadzące Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej organizuje w Ełku Targi Ekonomii Społecznej, w których wezmą udział podmioty ekonomii społecznej z całego subregionu ełckiego. Tego dnia stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne będą miały szansę zaprezentować swój dorobek mieszkańcom Ełku oraz turystom i gościom.

Ełckie Targi Ekonomii Społecznej są częścią obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Ekonomii Społecznej. 3 czerwca w wielu miejscach województwa warmińsko-mazurskiego odbywać się będą imprezy promujące ekonomię społeczną – targi, spotkania, dni otwarte, warsztaty itp.

W tegorocznej imprezie w Ełku wezmą udział następujące podmioty ekonomii społecznej:
Fundacja Szczęśliwy Człowiek
Fundacja Wolontariacki Ośrodek Wsparcia
Ewangelickie Stowarzyszenie Droga
Stowarzyszenie Aktywne Spytkowo
Spółdzielnia Socjalna Dobra Siła
Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga
Stowarzyszenie Gromada
Spółdzielnia Socjalna Diaroz
Stowarzyszenie Przyjaciół Wiśniowa Ełckiego „Lepsze Jutro”
Jednostka Strzelecka 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz
Ełckie Stowarzyszenie Ostoja
Fundacja Ranczo
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ełku
Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, plan dnia jest tak bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W programie: lepienie pierogów, malowanie twarzy, warsztaty: lepienia z gliny, decoupage, wyplatania makramy, ozdabiania butelek, transferu na drewnie, kuglarskie, kącik plastyczny dla najmłodszych, gry rodzinne i integracyjne, a także pokaz pieczenia sękacza na ogniu, występ zespołu ludowego „Wisienki” oraz wystawa i sprzedaż produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej.

Targi 03.06.2017