„Święto Grzyba” w Varenie

logoW ubiegłą sobotę delegacja Powiatu Giżyckiego w składzie: Wacław Strażewicz – Starosta Giżycki, Ewa Ostrowska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i Mateusz Sieroński – Radny Rady Powiatu, wzięła udział w „Święcie Grzyba” w Varenie na Litwie.

„Święto Grzyba” odbywa się zawsze w ostatni weekend września. Piękne stoiska i bogaty program artystyczny sprawiają, że jest to jedna z największych imprez na Litwie. Stąd też obecność wielu konsulów, ambasadorów, pani wicemarszałek Sejmu i przedstawicieli samorządów partnerskich.

Powiat Giżycki już od 10 lat współpracuje z samorządem Rejonu Varena na Litwie. Wspólnie zrealizowaliśmy sporo inicjatyw europejskich, lokalne społeczności poznawały się nawzajem, młodzież wypoczywała na wspólnych obozach.