„Święto Grzyba” w Varenie

W ubiegłą sobotę (10.09.br.) delegacja Powiatu Giżyckiego w składzie: Elżbieta Januszkiewicz – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku oraz Wacław Strażewicz – Radny Rady Powiatu w Giżycku, wzięli udział w „Święcie Grzyba” w litewskiej Varenie.

Wyczekiwane Święto Grzybów było w tym roku wyjątkowe, ponieważ Varena skończyła 160 lat. W tym roku na uczestników Mistrzostw w Grzybobraniu czekało wiele wyzwań, bo w lasach trudno było znaleźć grzyby. Jednak uczestnicy mistrzostw byli zaradni – w lesie Margioniai zbierali nie tylko grzyby, ale i śmieci. Piękne stoiska i bogaty program artystyczny sprawiają, że jest to jedna z największych imprez na Litwie. Stąd też obecność wielu konsulów, ambasadorów i przedstawicieli samorządów partnerskich.

Powiat Giżycki już od 15 lat współpracuje z samorządem Rejonu Varena. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele inicjatyw europejskich, lokalne społeczności poznawały się nawzajem, młodzież wypoczywała na wspólnych obozach.

Fot. Czesław Gudan / Starostwo Powiatowe w Giżycku