„Święto Grzyba” w Varenie

W Varenie na Litwie (partnerskim samorządzie Powiatu Giżyckiego) jesienią odbywa się Święto Grzyba. W tym roku w obchodach tego święta, uczestniczyły Panie Małgorzata Jasińska – Sekretarz Powiatu oraz Małgorzata Czopińska – Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

W piątek popołudniu odbyła się uroczysta kolacja z udziałem partnerów Rejonu Varena – Polski, Niemiec, Japonii. Podczas kolacji przekazane zostały Merowi Rejonu Varena Algisowi Kašėta życzenia od Starosty Giżyckiego Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego oraz upominki. W sobotę w miejscowości Marcinkonys odbyły się zawody w zbieraniu grzybów, następnie goście udali się do parku, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Święta Grzyba, uroczysty koncert i jarmark. Mamy nadzieję, że wizyta oraz rozmowy z gospodarzami Vareny zaowocują kolejnymi wspólnymi działaniami w obszarze oświaty w oparciu o fundusze europejskie tj. praktyki młodzieżowe na Litwie i w Polsce.