Święto Niepodległości pełne sukcesów

Dwa zdecydowane zwycięstwa Beaty Pokrzywińskiej-Osior, oraz drugie i trzecie miejsce jej męża Bartłomieja – to bilans wydmińskiego małżeństwa po minionym weekendzie. 10 listopada br. biegacze z Wydmin startowali w Ogonkach koło Węgorzewa. Tam rozegrano kolejną edycję Jesiennego Święta Biegów. Oboje wystartowali na dystansie 5 km. Beata Pokrzywińska-Osior z dużą przewagą wygrała rywalizację wśród pań, Bartłomiej Osior uległ tylko Artsiomowi Lohishowi, aktualnemu Mistrzowi Białorusi w biegach przełajowych.

Dzień później w Suwałkach odbył się bieg Suwałki dla Niepodległej. Dystans ten sam, ale nawierzchnia asfaltowa. Pani Beata ponownie okazała się bezkonkurencyjna. Bartłomiej Osior po bardzo zaciętej rywalizacji tym razem musiał uznać wyższość dwóch zawodników z Białorusi i uplasował się na miejscu trzecim.

„Mimo iż ten sam dystans, to były dwa zupełnie różne biegi. W Suwałkach było bardzo zimno i wietrznie. Z obu startów jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz czas na dwa, może trzy tygodnie zasłużonego roztrenowania i spokojne planowanie przyszłego sezonu” – Beata Pokrzywińska-Osior.

 

10.11.2018 r., Ogonki k. Węgorzewa – Jesienne Święto Biegów

11.11.2018 r., Suwałki – bieg „Suwałki dla Niepodległej”

 

Źródło informacji: Bartłomiej Osior