Szczęśliwa trzynastka…

13 marca 2013 roku 26. uczniów klas I – III technikum Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu pod opieką p. Marzeny Trusewicz – Żakiewicz i p. Izy Biały uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. „Stolica przywitała nas śniegiem i mrozem. Organizatorka wyprawy – p. Marzena Trusewicz – Żakiewicz zadbała o atrakcyjny program, nie było więc czasu, by zmarznąć. Przygodę rozpoczęliśmy na Stadionie Narodowym.

Widok sportowej areny zrobił wrażenie na każdym. Następnie przejechaliśmy na hale wystawowe Expo XXI, by uczestniczyć w Targach Czystej Energii CENERG organizowanych przez Agencję SOMA. Nowoczesne oświetlenia, nowinki elektryczne i energetyczne, samochody hybrydowe, prototypy pojazdów z nowoczesnym energooszczędnym napędem to tylko niektóre z szerokiej gamy asortymentu, który był przedmiotem wystawy … i przypadkowe spotkanie z Marcinem Mroczkiem (aktorem z ,, M jak miłość”).

Kolejnym przyjemnym doświadczeniem był przejazd do centrum – dla wielu była to okazja do obejrzenia charakterystycznych dla Warszawy obiektów znanych tylko z telewizji. Ukoronowaniem wieczoru był zaś spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Oryginalna muzyka Stokłosy, polski tekst zainspirowany dramatem Szekspira „Romeo i Julia”, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Andrzeja Worona, kreacja nowych talentów – dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Znana wszystkim historia miłości dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości została przedstawiona w nowoczesnej, uwspółcześnionej formie. Doskonała gra aktorska, świetny wokal młodych utalentowanych adeptów sztuki teatralnej, energiczni tancerze, elektryzująca muzyka zagwarantowały sukces przedstawienia. Przyjemność obcowania ze sztuką potęgowały ponadto efekty specjalne i sceny liryczne (taniec kochanków w deszczu).

Wyjazd jednogłośnie został uznany za bardzo udany. Zadowolenie jego uczestników pozwala mieć nadzieję, że następnym razem – a stanie się to z pewnością – podobne przedsięwzięcie cieszyć się będzie większym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania składamy  Państwu Elżbiecie i Marcinowi Panaś z Firmy Żaglownia Panaś za sfinansowanie wejściówek na Stadion Narodowy.”

Iza Biały

 

Fot. Archiwum ZSKŚiA w Giżycku