Szkolenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

W sobotę 28 września br. na jeziorze Niegocin w okolicy Stacji MOPR w Giżycku odbyły się ćwiczenia ratowników MOPR. Młodzi ratownicy oraz kadra zawodowa mieli niepowtarzalną okazję przećwiczyć i w spokoju przeanalizować zachowanie oraz sposoby udzielania pomocy w sytuacji utonięcia człowieka, wywrotki jachtu kabinowego oraz wywrotki jachtu typu „Omega”.

Całodniowy program szkolenia obejmował wykłady z teorii zasad bezpieczeństwa w czasie udzielania pomocy poszkodowanym oraz akcji technicznych przy ratowaniu mienia. Jednak w większej mierze szkolenie było poświęcone praktycznym ćwiczeniom na wodzie.

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku

Zadanie pn. „Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach powiatu giżyckiego” jest finansowane ze środków Powiatu Giżyckiego.