Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Kruklankach

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Kruklankach oraz Komitet Fundacyjny Sztandaru zwracają się z prośbą (zwłaszcza do absolwentów szkoły) o finansowe wsparcie inicjatywy wykonania sztandaru dla Szkoły. Obecny sztandar jest w opłakanym stanie – został nadany w latach 80-tych, widnieje na nim nieaktualna nazwa („Zbiorcza szkoła Gminna”) a orzeł nie ma korony.

Sztandar jest niezwykle ważnym symbolem towarzyszącym społeczności szkolnej w najważniejszych momentach. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Kruklankach wespół z Panią Dyrektor zawiązali Komitet Społeczny „Sztandar dla szkoły”, którego zadaniem jest opracowanie wzoru (we współpracy z firmą szyjącą sztandar) i pozyskanie środków na jego wykonanie.

Fundusze na ten zaszczytny cel można wpłacać na konto:

79 9348 0000 0398 5094 2000 0050 z dopiskiem „Sztandar”.

Uroczysta wymiana sztandarów planowana jest na 2 września 2019 r. podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Każdy ofiarodawca, bez względu na wysokość darowizny, zostanie wpisany do pamiątkowej Księgi Fundatorów i Darczyńców.

Autor: Komitet Fundacyjny Sztandaru Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Kruklankach.